19 Ocak 2013

"Sidik yarışı"

Siyasete karışmim diyorum bu konularda yazmim diyorum; tarafsız herkeze iyi görünen dalkavuk kişiliğime zarar gelmesin diyorum ama yok dayanamıyorum,yazıcam :) Hem facebookta twittırda siyaset yapıp vatan kurtaranlara da yardım etmem lazım ama dime :)

( Uyarı: Aşağıdaki paragraf kibir kin nefret kavga içermektedir.)
Öncelikle bu ülkenin esas sorunu eğer atatürk olmasaydı hödödö cümlesinden başka bir bok bilmeyen, sürekli atatürk'ün arkasına saklanan o küçük beyinli kemalistler.Hele o dinciler yok mu, o ahlak zabıtaları çok sevdikleri öbür tarafa cennetlerine bir an önce siktirip gitselerde şu dünyada biraz kafamızı dinlesek. Milliyetçilere ne demeli neymiş türk olmak şerefmiş türkün türkten başka dostu yokmuş! annesini farklı pasaporttan birisi becerse ne dicekti acaba? Birde aydın kesimi var tabi fikri hür vijdanı hür; ama bir kadın memesi karşısında bütün hürriyetini kaybediyor.Ecdadımız dediğimiz osmanlınında allah belasını versin bıraktığı miraslara sokayım.Ermenilere de bacağım girsin şerefsiz nankörler. Ve tabi ki o kürtler; hak özgürlük eşitlik istiyorlarmış, kendilerini insan sanıyor pislikler...(Saydırmadığım kimse kaldı mı?)

Nasıl siyaset yapıyorum ama? Üslubun biraz bokunu çıkarmış olabilirim ama Türkiye'de siyaset böyle yapılıyor yalan mı? Bir taraf seç kendine -annen babandan aldığın fabrika ayarları göre- sonra diğerlerine bok atmaya başla. Dinci de laikçi de etiketle ötekileştir karşıdakini hiç dinleme. Dinlemene de gerek yok zaten; isterse dünyanın en doğru cümlelerini kursun öteki adam olduktan sonra söylediklerinin ne önemi var! Sen saydır- maya devam et sustur cahili sidik yarışını kazan.

Not: Tarafsız dalkavuk kişiliğime yakışan güzel bi siyasi bir yazı oldu :) Şaka bir yana tarafsız olmak gibi bir derdim yok aslında kimse de tarafsız olamaz zaten.Ama bana bu sidik yarışı saçma geliyor ben bu oyunu oynamak istemiyorum.
Not2: Sidik yarışı demişken küçükken bizim balkondan karşı evin camına kadar işiyodum iyiyimdir yani oynasam :)

11 yorum:

 1. ne tarafa parmak basmak istedin pek anlamadım ama siyaset de tam da bu olsa gerek :))

  YanıtlaSil
 2. Sidik yarışı kısmında benden bi' kahkaha çıktı:)

  YanıtlaSil
 3. yalan.. Türkiye'de siyaset böyle yapılmıyor malesef..
  keşke hepsi senin gibi doğrudan söylese de en azından ettikleri kavgalardan şıpır şıpır yalakalık damlamasa diyesim geldi.. ben sevdim bu uslubu:)(bikaç fazla abartılmış kelimeyi görmediğimi varsayarsak tabii^^)

  YanıtlaSil
 4. '' kibir kin nefret kavga içeren '' bölüme bayıldım. bir o kadar kibir, kin, kavga dolu bir yorum yaptım sayın lütfen. topunun!

  YanıtlaSil
 5. Hey Allah ım. Ne diim.
  Hayırlı Kandiller olsun.

  Kel alaka anne

  YanıtlaSil
 6. KÜRTLER İNSAN DEĞİL YANİ SANA GÖRE ÖYLE Mİ YANİ. PEKİ NELER?
  PINAR SAKİN ÇALĞAN

  YanıtlaSil
 7. bymutu olmanin bir gerekliligi olarak yazilmis bir yazi midir anlam veremedim lakin konuya teget gececek bir mevzuda sahsina munhasir zati halli bir soru sey ettireyim demekten kendimi alamadim.
  -Bu yaristirilan sidikler acaba zifiri karanlikta parliyor muydu?

  Sevgilerle
  Not : Klavyeyi turkce yaparak yazmaya nedense gerek gormedim/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hepsi zifiri karanlıkta parlıyor adeta bütün evreni aydınlatıyordu.

   Sil
 8. İlginçççç...)))))))))..

  YanıtlaSil