18 Mayıs 2012

Buraya kitap adı gelecek.

Birkaç zamandır mail kutuma roman ve hikaye yarışmaları başladı;sende katıl sensiz olmaz gibilerinden mailler geliyor.Lan ben ne anlarım roman'dan desem de eşşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürdüler bir kere.Betimlemeli öykülemeli küçük bir bölüm yazdım okuyun bakalım olmuş mu :)

-----------
Cep telefonunun mesaj sesiyle uyandı.Her sabah aynı saatlerde kız arkadaşı "Günaydın" diye mesaj atıyordu.Bu rutin durum ona oldukça saçma gelsede bir insanın gözünü açar açmaz kendisini düşündüğünü bilmek herşeyi güzelleştiriyordu.Bir kaç dakika yatakta kalıp "napıyodur acaba tipsiz" diye mahmur bir sırıtmayla sevgilisini düşünürken çişinin geldiğini hissetti ve banyoya koştu.Çişini yaparken göbeğinden pipisini göremediğini farkedince çok üzüldü; spora başlama kararı aldı.Lakin aynaya bakıp Allahım ne kadar yakışıklıyım,sen kızlara sabır ver gibi sözlerle kendini şımarttı.Daha sonra akşamdan hazırlanmış ütülü elbiselerini giyip evden çıktı. Yeni yeni filizlenen gögüs kıllarını göstermek için gömleğinin üst düğmelerini açmayı da unutmadı.Yeşilliklerin kızlı erkekli abaza gençlerle dolduğu o sıcak yaz günlerinden biriydi.

Otobüs durağına doğru yürüken; mor pantolon kırmızı gömlekli,tipe bak memleket değiştir dedirten bir adam geliyordu karşıdan; "günaydın" diyerek selam verdi.Adamın sesini merak etmişti hemde tanımadığı insanlarla selamlaşmaktan garip bir mutluluk duyuyordu. Seri adımlarla yürümeye devam ederken "yine işe geç kalıcam ve patronun o irenç kıravatının üstündeki bön suratını çekicem" diye düşünüyordu.Durağa geldiğinde otobüs kalkmak üzereydi;insanlar oturacak yer kapmak için birbirlerini itiyorlardı, tüm bu insan- lara içinden okkalı bir küfür savurdu.

Otobüse bindiğinde bir arkadaşını gördü ama görmemezlikten geldi.Sürekli konuşan ve kendini konuşmak zorunda hisseden insanlardan haz etmezdi ve bu çoçuk öyle biriydi. Hızlıca arka tarafta bir köşeye geçince otobüsteki insanları incelemeye başladı.Hepsinin kaygılı suratında "elmalı turta'ya tarçın koyuyor muyduk yaaaaa" ifadesi vardı.Sadece 20'li yaşlarda hafifmeşrep gönürümlü bir kız rahat ve mutlu görünüyordu.Bir süre sonra kızla göz göze geldiler; kız gözlerini çekmiyor adeta meydan okurcasına bakıyordu. İçinden seni kaltak diye geçirdi ama kızın bakışlarına karşılık vermekten de kendini alamadı.Bir yandan da telefona mesaj yazıp silerek meşgul görünmeye çalışıyordu.İneceği durağa geldiğinde bir dil işaretiyle kızla vedalaşıp aceleyle otobüsten atladı.Ama otobüs daha tam olarak durmamıştı, otobüsten indiği gibi yuvarlanmaya başladı ve başını kaldırıma vurarak öldü.
------------

Not: Devamını falan istemeyin diye öldürdüm güzelim çoçuğu :)

18 yorum:

 1. Ölmesi bence de iyi olmuş sanki.:)

  YanıtlaSil
 2. hiç fena sayılmaz !! diğer küfürle kitap yazan blog yazanlardan daha iyi is çıkarırsın bence;))

  YanıtlaSil
 3. :)))) tebrikler gayet başarılı :)))

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lan sanki kırk yıldır mutu diyomuş gibi mutu demişsin heaaaa. Anlamadın ama neyse boşver.

   Saol eleştirilerin için bende sende edebiyat eleştirmeni potansiyeli gördüm:)

   Sil
 5. Nobel'i kılpayıyla kaçırdın ama Man Booker'ı aldın,hadi gene iyisin:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Man brooker nasıl iyi para var mı onda :D

   Sil
 6. Mükemmel :)
  Bence katılmalısın (Anonim)

  YanıtlaSil
 7. :) Hay yarabbim ya. Bahsedilen genç hayali bir karakter olamayacak kadar gıcık görünüyor. Acaba sen olabilir misin? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Edebiyat sayfalarına meze eder miyim ben kendimi lan :)

   Seni yazdım neri çok gıcık dimeee yaa :D

   Sil
  2. Aslında pipi falan görmüyorum ben hiç. olabilir. :) töbe töbee :D

   Sil
  3. Bak gene konuyu nere çekti bak bak bak :)))

   Sil
 8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 9. hikayenin adını kıskandım ;) çok net..keyfine sağlık

  YanıtlaSil
 10. ahah insanlıktan sonra gelecek olan canlılar dilleriyle selamlaşsınlar bence güzel :)

  YanıtlaSil