8 Ekim 2011

Memleket meselesi üzerine...

Geçen bir arkadaş blogumu okumuş bana dedi ; Neden hep ottan böcekten şeyler hakkında yazı yazıyorsun. Memleket,siyaset vs. derin konular hakkında yazsana dedi.

Bende dedim öncelikle önerin için teşekkür ederim ama sen kimsin lan benim yazdıklarıma ottan böcekten meseleler diyorsun dedim; tuttum bunun azından içine tükürdüm :)) yapmadım tamam yalancıyım.

Ya memleket meselesi üzerine burdan ne yazıcam. Şurda kendi bloğumda,küçük dünyamda siyasi bir oluşum mu başlatayım istediğiniz bumu ?
Al yazıyorum işte memleket meselesi üzerine.

Büyük bir devlet için formülü veriyorum . " İyi birey = iyi devlet "

Oku
Eğitimini al
Her zaman çalış
Kurallara uy
Hakları koru
Devletine sahip çık !

Sen bunları birey olarak yaptığın zaman emin ol memlekette mesele kalmayacak !!!

11 yorum:

 1. yoruma bile gerek yok ellerine sağlık diyorum iyi birey = iyi devlet...

  YanıtlaSil
 2. Bu kadar kısa ve öz. Kesinlikle doğru..
  Farklı Bakış

  YanıtlaSil
 3. doğru söze ne denir ?

  not : doğru , denir :)

  YanıtlaSil
 4. İşte cevap böyle olur:)

  uzunincebiryol.blogspot.com

  YanıtlaSil
 5. elma kurdu böyle espriler yapcaksan gelme bu bloga lütfen :)))

  YanıtlaSil
 6. Olá, desculpe invadir seu espaço assim sem avisar. Meu nome é Nayara e cheguei até vc através do Blog Azues. Bom, tanta ousadia minha é para convidar vc pra seguir um blog do meu amigo Fabrício, que eu acho super interessante, a Narroterapia. Sabe como é, né? Quem escreve precisa de outro alguém do outro lado. Além disso, sinceramente gostei do seu comentário e do comentário de outras pessoas. A Narroterapia está se aprimorando, e com os comentários sinceros podemos nos nortear melhor. Divulgar não é tb nenhuma heresia, haja vista que no meio literário isso faz diferença na distribuição de um livro. Muitos autores divulgam seu trabalho até na televisão. Escrever é possível, divulgar é preciso! (rs) Dei uma linda no seu texto, vou continuar passando por aqui...rs

  Narroterapia:

  Uma terapia pra quem gosta de escrever. Assim é a narroterapia. São narrativas de fatos e sentimentos. Palavras sem nome, tímidas, nunca saíram de dentro, sempre morreram na garganta. Palavras com almas de puta que pelo menos enrubescem como as prostitutas de Doistoéviski, certamente um alívio para o pensamento, o mais arisco dos animais.  Espero que vc aceite meu convite e siga meu blog, será um prazer ver seu rosto ali.

  http://narroterapia.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 7. Daha güzel özetleyemezdin.. Herkes birilerini giydirme telasında, kimse dönüp kendisine bakmıyor ne yazık ki...

  YanıtlaSil
 8. tamamen benım cümlerlerin değil bunlar hea! bir kitapta okuyup harmanladım fikirlerimi :p

  YanıtlaSil
 9. hangi kitaptı onu alalım:)))
  bencede siyaset,devlet meseleleri olmamalı.haberleri bile izlemek istemiyorum,kaldı ki bloglarda da böyle yazılar görürsek fenalıklar geçiririz sanırım.

  YanıtlaSil
 10. bilmiyorum okudugum binlerce kitap arasından aklıma gelmedi şimdi zaaaa :)

  YanıtlaSil