1 Mayıs 2011

Kadın - Erkek arasındaki farklar

Öncelikli olarak erkekler mars'tan kadınlar venüs'ten kitabının yazarı sayın john gray'e teşekkür etmek istiyorum.Kadınlar ve erkekler arasında 288 sayfalık bir fark bulup bunları bizimle paylaştığımı için :))

Ya yapmayın arkadaşlar bırakın artık bu ah bu kadınlar, erkek milleti değil mi gibi söylemleri.Kadınlar ve erkekler arasında aslında yaradılıştan gelen kimyasal ve biyolojik farktan başka, öyle abartılacak bir fark yok aslında.(biyolojik fark: Kadınlarda cinsel dürtüler 45 yaşına kadar devam ederken erkeklerde ömür boyu sürüyormuş)Erkek milleti iştee :D

Kadınlar ve erkekler arasında olan anlaşmazlıklar her insan arasında olan anlaşmazlıklardır.Önemli olan bir insanla anlaşıp anlaşamamak.Sorun kadın yada erkek olmasından kaynaklanmıyor. Düşünün bütün hem cinslerinizle mükmemmel mi anlaşıyorsunuz. tabi ki hayır kadın ve erkek arasından ilişkide tıpkı böyle bir ilişki. 2 erkek arkadaşı düşünün birbirlerinden beklentileri sadece arkadaşlık değilde kadınlar ve erkeklerin birbirinden beklediği şeyler gibi olsun, bakın o zaman iki erkek ne anlaşmazlıklar yaşıyor..Yok kadınlar ne ister ,erkekler ne bekler bunların çoğu insanlara dayatılan zorla öğretilen şeyler.

Olay budur bence.Ki normal hayatımda da kadın ve erkek arkadaşlarım arasında böyle bariz bir fark olduğunu hiç hissetmedim.Yok marstan venüsten hepimiz insanız arkadaşlar; kadın ve erkek olmak dışında öyle birbirimizi anlayamacak kadar bir farkımız olduğunu düşünmüyorum.

6 yorum:

 1. Aynen valla kelimesi kelimesinee

  YanıtlaSil
 2. unutmuştum o kitabı hatırladım... dediklerinin bir kısmı doğru ama farklılıklar var kabul etmek lazım

  YanıtlaSil
 3. katılıyorum kesnlikle:)

  YanıtlaSil
 4. Cinsiyeti hesaba katmadan ortak ya da olmayan bir sürü kalem çıkabilir tabii ki.. Yeri geliyor hemcinsimizle uyuşamadığımız, anlayamadığımız, anlatamadığımız durumlar oluyor.
  Ama cinsiyet farkının getirdiği kalemleri de es geçemeyeceğim doğrusu..

  YanıtlaSil
 5. Suçu karşı cinse atmak daha kolay geliyor sanırım. Fakat var oluş kaynağımızı unutuyoruz bazen...

  YanıtlaSil